Przejdź do treści

Darmowy internet w Zgorzelcu

Data: 2010-02-18 00:00:00

Pod koniec ubiegłego roku władze miasta w Zgorzelcu uruchomiły usługę darmowego Internetu. Na razie dostęp do darmowego (tzw. socjalnego) Internetu mają mieszkańcy dwóch wyznaczonych na terenie miasta stref.

W chwili obecnej świadczona usługa ma charakter testowy, a umowa z firmą OrNet została zawarta na rok. W tym czasie zostanie podjęta decyzja o ewentualnej kontynuacji tego typu działań, lub ich całkowitym zaniechaniu. Jak podje serwis Zgorzelec.info na razie  z usługi tej korzysta tylko 1% mieszkańców miasta. Dlaczego? Na forum pod adresem: http://www.zgorzelec.info/index.php?k_d=27&id=3971&long&t=news2b skarżą się oni, żę usługa działa bardzo wolno.

 

 

Jak podje serwis Zgorzelec.info  na terenie powiatu prowadzona jest jeszcze jedna inicjatywa związana z rozbudową sieci internetowej, a realizowana przez Związek Gmin Ziemi Zgorzeleckiej. Chodzi o budowę Dolnośląskiej Sieci Szkieletowej, inicjatorem której jest  Urząd Marszałkowski. W tym przypadku byłby to internet szerokopasmowy z tym, że dostęp był by już płatny.

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

samorządy

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie