Przejdź do treści

Darmowy Internet w Nowym Sączu za dwa miesiące

Data: 2010-09-03 00:00:00

Najpóźniej za dwa miesiące mieszkańcy Nowego Sącza będą mogli korzystać z bezpłatnego internetu.

Najpóźniej za dwa miesiące mieszkańcy Nowego Sącza będą mogli korzystać z bezpłatnego internetu.

Firma MAW Telecom Intl S.A. przedstawiła koncepcję dotyczącą dostawy, uruchomienia i zarządzania systemem szerokopasmowej bezprzewodowej sieci transmisji danych i dostępu do internetu na potrzeby miasta Nowego Sącza.

Darmowy internet dla mieszkańców to jedno z ważnych zadań, jakie do realizacji postawił sobie prezydent Ryszard Nowak. Pytany przez dziennikarzy prezydent przypomniał o kolejnych etapach pracy nad wdrożeniem bezpłatnego internetu. - To nie jest łatwa inwestycja, ale cieszę się, że szczęśliwie dobiegliśmy końca, mamy wykonawcę, który przystąpił do instalacji więc wierzę, że efekt w najbliższym czasie zostanie osiągnięty. Sieć pokryje około 70% populacji mieszkańców Nowego Sącza. Ponadto z sieci korzystać będą również jednostki podporządkowane Urzędowi Miasta - powiedział Ryszard Nowak.

 
Podczas konferencji prasowej Sekretarz Miasta Marek Oleniacz, odpowiedzialny za realizację zadania,podkreślił, że ideą projektu jest objęcie jak największego obszaru miasta siecią. - Projekt jest w całości realizowany ze środków własnych UM i ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców oraz rozwój społeczeństwa informacyjnego - mówił sekretarz Nowego Sącza.

Natomiast przedstawiciel firmy MAW Telecom Mirosław Michalski podkreślił, że do realizacji tego zadania wykorzystano najnowocześniejsze technologie. Użytkownik nie będzie ponosił żadnych kosztów. Trzeba jednak pamiętać, że ta sieć nie może konkurować z operatorami komercyjnymi.

Mieszkańcy otrzymają sygnał prędkości 256 kb/s, może być on zwiększony w zależności od ilości użytkowników sieci.

Mariusz Buzun, który przedstawił koncepcję wdrożenia internetu, poinformował, że do korzystania z bezprzewodowej, darmowej sieci użytkownicy stacjonarnych komputerów będą potrzebowali bezprzewodowej karty radiowej Wi-Fi i ewentualnie anteny kierunkowej w zależności od usytuowania miejsca odbioru sygnału w stosunku do punktów nadawczych.

Źródło: Urząd Miasta Nowy Sącz
 

Powiązania

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

samorząd, sieć, inwestycje, wykluczenie cyfrowe, Wi-Fi, internet

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie