Przejdź do treści

Darmowy Internet przy fontannie w Radlinie

Data: 2010-07-20 00:00:00

W Radlinie (województwo śląskie) władze miasta postanowiły rozszerzyć zasięg bezpłatnego internetu. Celem jest, by był on dostępny  we wszystkich kluczowych budynkach użyteczności publicznej.

W Radlinie (województwo śląskie) władze miasta postanowiły rozszerzyć zasięg bezpłatnego internetu. Celem jest, by był on dostępny  we wszystkich kluczowych budynkach użyteczności publicznej.

Publiczny punkt dostpeu do internetu funkcjonującemu w mieście od kliku lat Hotspot obejmuje zasięgiem Plac Radlińskich Olimpijczyków wraz z przyległymi ulicami. Można tam usiąść z komputerem lub innym urządzeniem WiFi i bez przeszkód, korzystać z większości internetowych usług: można przeglądać strony, odebrać i wysłać pocztę, zrobić internetowe zakupy, czy złożyć urzędowy wniosek w wirtualnym biurze.

Hotspot powstał z inicjatywy miejskich władz, przy współpracy z lokalnym dostawcą bezprzewodowego Internetu, firmą Darnet  (www.darnet.pl), która udostępniła infrastrukturę i dostarcza łączę.

- Cieszymy się z owocnej współpracy z firmą Darnet, z faktu, że udało się wypracować model współpracy, przynoszący korzyści każdej ze stron. Firma uzyskała dostęp do miejskich budynków, Urząd otrzymał darmowy, stabilny Internet  - mówi Piotr Absalon, Sekretarz Miasta.

Dostrzegając potencjał usługi, postanowiono rozszerzyć zasięg bezpłatnego internetu. Wstępna koncepcja, zakłada budowę sieci obejmującej zasięgiem wnętrze Domu Sportu i Domu Kultury, Urzędu Miasta, Sokolni oraz Świetlicy na Głożynach. Jeżeli zamierzenia zostaną zrealizowane, Radlin będzie nielicznym z miast, gdzie bezpłatny internet będzie dostępny  we wszystkich kluczowych budynkach użyteczności publicznej.

urząd Miasta przypomina, że w Radlinie od lat wdrażane są i rozwijane nowoczesne rozwiązania. Wysiłki nie zostały niezauważone - w 2008 roku Urząd Miasta Radlin otrzymał prestiżową nagrodę ZŁOTA@ - SAMORZĄDOWY LIDER ELEKTRONICZEJ ADMINISTRACJI. Nagrodę otrzymują wyróżniające się samorządy,  które w efektywny sposób przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce.

Źródło: Urząd Miasta Radlin
 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

samorządy, hotspot, internet, Złota@

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie