Przejdź do treści

Dania kolejnym krajem z siecią 4G/LTE

Data: 2010-11-10 00:00:00

Duński operator TDC zamierza zmodernizować sieć radiową do standardu 4G. W tym celu wybrał firmę Ericsson jako dostawcę i zarządcę swojej ogólnokrajowej sieci mobilnej.

Duński operator TDC zamierza zmodernizować sieć radiową do standardu 4G. W tym celu wybrał firmę Ericsson jako dostawcę i zarządcę swojej ogólnokrajowej sieci mobilnej.

Na mocy umowy Ericsson dostarczy kompleksowe rozwiązanie 4G/LTE – włączając w to radiową sieć dostępową oraz sprzęt  do obsługi sieci rdzeniowej, a także usługi Managed Services. 

Duńczycy skorzystają z nowego rozwiązania gdy będą chcieli uzyskać dostęp do aplikacji, które do poprawnego działania wymagają dużych prędkości pobierania oraz wysyłania. W nowej sieci LTE zostaną znacząco poprawione czasy opóźnień w sieci oraz jej przepustowość.

Jess Ibsen, CTO TDC powiedział: „Naszym najwyższym priorytetem jest dostarczanie klientom wspaniałych i niezawodnych rozwiązań. Dlatego jest dla nas ważne, aby przejście naszej sieci w kierunku technologii LTE odbyło się gładko i tak szybko, jak to tylko możliwe.”


Kontrakt obejmuje dostawę radiowej sieci dostępowej ze stacjami bazowymi RBS 6000, kompletnego rozwiązania Evolved Packet Core oraz pełnego zakresu usług Managed Services. Budowa i modernizacja sieci rozpoczyna się natychmiast. 

Wcześniej Ericsson zawarł komercyjne kontrakty na budowę sieci LTE z siedmioma głównymi operatorami globalnymi. Istnieją na świecie dwie sieci LTE uruchomione komercyjnie (TeliaSonera w Szwecji i Norwegii oraz MetroPCS w USA) i Ericsson jest głównym dostawcą dla obu sieci.

Ericsson przewodzi pracom nad standardami sieci LTE prowadzonymi przez ciało standaryzacyjne 3GPP i posiadał największy wpływ na przygotowanie kolejnych specyfikacji dla sieci LTE. Ericsson spodziewa się, że posiada 25 procent wszystkich istotnych patentów w LTE, co czyni go posiadaczem największej ilości patentów w branży.

Z uwagi na to, że sieć LTE jest specjalnie przygotowana do obsługi dużych ilości danych, rozwiązanie to przyczynia się do rozwoju usług nowego typu. Kamery podłączone stale do sieci, odtwarzacze muzyki pobierające pliki w czasie rzeczywistym, LTE w samochodach a także nawet w sieciach elektrycznych będą częścią naszego życia w niedalekiej przyszłości.

Ericsson spodziewa się, że w 2020 roku na świecie będzie wykonywanych 50 miliardów pomiędzy ludźmi, miejscami oraz urządzeniami.

Źródło: Ericsson

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

LTE, sieci, mobilność, technologia

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie