Przejdź do treści

Cyfrowy Polsat zwiększa zasięg mobilnej sieci

Data: 2011-01-31 00:00:00

44 stacje bazowe, 9 miast powyżej 20 tysięcy mieszkańców i ponad 1,2 miliona potencjalnych klientów w zasięgu, to kolejny etap rozbudowy sieci radiowej HSPA+, z której korzysta Cyfrowy Polsat.

44 stacje bazowe, 9 miast powyżej 20 tysięcy mieszkańców i ponad 1,2 miliona potencjalnych klientów w zasięgu, to kolejny etap rozbudowy sieci radiowej HSPA+, z której korzysta Cyfrowy Polsat.

W wyniku regularnego rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej spółki Aero2, z której korzysta Cyfrowy Polsat, na terenie kraju przybyły 44 stacje bazowe. Dzięki nowym masztom, w zasięgu bezprzewodowego, szerokopasmowego Internetu platformy, świadczonego w technologii HSPA+ MIMO, znalazło się 9 nowych miast z zaludnieniem powyżej 20 tysięcy mieszkańców i wiele mniejszych miejscowości, a na obszarach większości województw został zwiększony dotychczasowy zasięg. Dzięki temu usługa Internetu Cyfrowego Polsatu jest dostępna dla 48% populacji kraju oraz 40% abonentów platformy.

Do grona użytkowników Internetu Cyfrowego Polsatu mogą dołączyć mieszkańcy takich miast jak: Dębica, Hajnówka, Jarosław, Mielec, Mińsk Mazowiecki, Ostrowiec Świętokrzyski, Puławy, Stalowa Wola i Tczew, a także mniejszych miejscowości, jak np. Nowa Dęba, Zagórz, Ozorków, Sędziszów Małopolski, Solec Kujawski czy Łańcut. Na dzień dzisiejszy w zasięgu mobilnego Internetu spółki znajduje się blisko 11 tys. miejscowości.

Internet Cyfrowego Polsatu HSPA+ w technologii MIMO zapewnia wysokie prędkości transmisji danych – do 28,8 Mb/s przy pobieraniu i do 5,76 Mb/s przy wysyłaniu. Usługa dostępna jest od 1 lutego 2010 r. Na koniec 2010 r. z Internetu HSPA+ Cyfrowego Polsatu korzystało ponad 25 tysięcy klientów.

W I kwartale br. spółka, jako pierwszy dostawca w Polsce, planuje uruchomić  Internet mobilny w technologii LTE  zapewniącej usługi o prędkości do 100 Mb/s.

Źródło: Cyfrowy Polsat

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

operatorzy, HSPA+, sieci, mobilność

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie