Przejdź do treści

Tańsze franki z Internetu

Data: 2012-02-06 09:16:00

Firma Sygnity na zamówienie kredytobiorców zrzeszonych w serwisie kupfranki.pl, stworzyło system transakcyjny inkantor.pl, skierowany do osób spłacających kredyty walutowe we frankach szwajcarskich, euro, dolarach i funtach. Umożliwia on użytkownikom kupowanie i transfer waluty online na rachunek walutowy w dowolnym banku. Pozwala to na wygodne spłacanie kredytu i obniżenie kosztów wynikających z tzw. spreadu.


System inkantor.pl powstał w odpowiedzi na potrzeby kilkunastu tysięcy kredytobiorców skupionych wokół serwisu kupfranki.pl, którzy miesięcznie deklarują chęć zakupu ponad 8 milionów franków szwajcarskich. Rozwiązanie stanowi alternatywę dla zakupu waluty w tradycyjnych kantorach i bankach. Skierowane jest do osób i firm, które chcą skorzystać z możliwości spłacania kredytu bezpośrednio w walucie, oszczędzając na kosztach tzw. spreadów. 

 

Po rejestracji w systemie inkantor.pl kredytobiorca może wygodnie kupować waluty na spłatę m.in. miesięcznych rat kredytu walutowego. Dzięki automatyzacji zakupu i przelewów na dowolne konta w polskich bankach, użytkownicy mogą oszczędzać zarówno pieniądze na spreadach, jak i czas przeznaczany każdego miesiąca na obsługę rat kredytu. Ze względu na potencjał nabywczy użytkowników systemu inkantor.pl pozwala na uzyskanie franka szwajcarskiego i innych walut po bardzo konkurencyjnych kursach zakupu, a konkretne oszczędności można obliczyć przy użyciu kalkulatora finansowego opracowanego na stronie inkantor.pl.

 

– Funkcjonalności systemu pozwalają kupić walutę online w dowolnym momencie, na przykład na potrzeby finansowania wyjazdów zagranicznych. Zakupu waluty za pośrednictwem inkantor.pl będą mogli dokonać także właściciele małych przedsiębiorstw oraz zarabiający w walucie, którzy z różnych względów, np. ograniczeń ilościowych jednorazowej wymiany, nie mają możliwości skorzystania z istniejącej na rynku oferty banków – tłumaczy Paweł Musiał, dyrektor obszaru biznesowego offshoring w Sygnity.

 

I zapewnia, że platforma bezgotówkowej wymiany walut online – inkantor.pl spełnia bankowe standardy bezpieczeństwa oraz wymogi raportowe wynikające z obowiązujących wymogów prawnych. System działa w oparciu o współpracę z jednym bankiem głównym, realizującym zlecenia wymiany walut i przelew na konto przeznaczone do spłaty kredytu w dowolnym banku w Polsce.

 

- Kredyty hipoteczne zaciągnięte w walucie obcej spłaca ok. milion gospodarstw domowych w Polsce, z czego ponad 70 proc. we frankach szwajcarskich – mówi Rafał Łyczek z inkantor.pl. – System pozwala na zakup walut tanio, wygodnie i bardzo bezpiecznie, ponieważ spełnia standardy systemów bankowości elektronicznej i jest dopasowany do restrykcyjnych zapisów prawa – dodaje Łyczek.


Źródło: Sygnity

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

zastosowania, finanse

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie