Przejdź do treści

E-rekolekcje coraz popularniejsze

Data: 2012-03-06 08:30:00

W sieci nastąpił prawdziwy wysyp e-rekolekcji. Kto szuka w internecie duchowego przewodnika na Wielki Post, znajdzie coś dla siebie. Największą ofertę mają jezuici - informuje "Rzeczpospolita". 
 

 

Rekolekcje wielkopostne w sieci proponują znane, działające od lat portale katolickie, wspólnoty zakonne, a na YouTube – księża indywidualnie.Najbardziej dynamicznie działają jezuici. Internetowy Dom Rekolekcyjny proponuje 4-tygodniowe rekolekcje: materiały do odsłuchania, pliki do ściągnięcia na MP3. O. Wacław Oszajca 25 marca rozpoczyna rekolekcje na YouTube i Facebooku pod hasłem: "Życie to nie teatr. Rekolekcje o życiu bardziej".

 

Także franciszkanie zamieszczają na YouTube krótkie filmiki z rozważaniami. Z kolei dominikanie w swoim portalu proponują codziennie komentarz wideo do czytań liturgicznych.

 

- Korzystam, gdyż tu, gdzie mieszkam, nie mam możliwości wyboru między rekolekcjami w tym czy innym kościele – mówi Przemek z małego miasta na północy Polski. W jego wypadku rekolekcje w sieci nie zastępują tych parafialnych, ale je uzupełniają. Jednak dla wielu odbiorców – zabieganych, zapracowanych – są jedyną formą – podkreśla dziennik.

Źródło: Rzeczpospolita

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

rekolekcje

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie