Przejdź do treści

Budowa lubelskiej sieci regionalnej postępuje szybko

Data: 2014-12-04 14:10:00
Budowa lubelskiej sieci regionalnej postępuje szybko

W Lublinie rozpoczęła się konferencja dla przedstawicieli lokalnych i regionalnych firm telekomunikacyjnych zainteresowanych korzystaniem z sieci światłowodowej, powstającej w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej  – województwo lubelskie”. Jej celem jest zapoznanie  lokalnych operatorów z województwa lubelskiego ze specyfiką projektu, a także stanu jego realizacji.  

Projekt ten zakłada wybudowanie w województwie około 3 tys. km sieci pasywnej, 14 węzłów szkieletowych, 288 węzłów dystrybucyjnych, 10 węzłów NGA i Centrum Zarządzania Siecią.

– Projekt regionalnej sieci w województwie lubelskim jest jedną z lepiej prowadzonych inwestycji tego typu. Nie widzimy zagrożeń dla tego projektu, budowa sieci przebiega zgodnie z harmonogramem i jeśli tempo prac zostanie utrzymane, latem sieć będzie gotowa – powiedziała Marzena Śliz, dyrektor Departamentu Rozwoju Infrastruktury w UKE, otwierając konferencję.

Anna Pawlak, zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki i Innowacji w Urzędzie Marszałkowskim województwa lubelskiego poinformowała, że województwo odebrało 1421 km wybudowanej sieci, co znacznie przekracza plan. Zgodnie z założeniami bowiem do końca roku wykonawca miał oddać 727 km . – To oznacza, że w tym zakresie już dziś zrealizowane są założenia na 31 marca 2015 roku – powiedziała Anna Pawlak.

 

Źródło: własne

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

przeczytaj_tresc_ponownie