Przejdź do treści

Brytyjskie BT buduje sieć hotspotów w Pruszkowie

Data: 2010-03-18 00:00:00

Na wyspach brytyjskich BT (British Telecom) uruchomił już milion hotspotów. W Polsce firma ta realizuje obecnie budowę sieci Wi-Fi w Pruszkowie.

Stworzona przez  BT (British Telecom) sieć Wi-Fi na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii liczy juz ponad milion hotspotów. To największa na wyspach sieć, dostępna w hotelach, kawiarniach, centrach dużych miast i lotniskach.

Według szacunków, użytkownicy hotspotów Wi-Fi spędzą w tym roku ponad miliard minut w sieci stworzonej przez BT na wyspach. Przyczynia się do tego m.in. szybko rosnący ruch generowany przez nowoczesne telefony komórkowe. W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy firma BT podpisała umowy zapewniające dostęp do usług BT Openzone Wi-Fi użytkownikom brytyjskich sieci komórkowych.

W Polsce firma BT realizuje obecnie budowę sieci Wi-Fi w Pruszkowie. To pierwsza taka inwestycja realizowana przez tę firmę w naszym kraju. - Wykorzystujemy międzynarodowe doświadczenie naszej korporacji. Dzięki temu możemy zaoferować polskim miastom i miasteczkom rozwiązania sieci Wi-Fi, na najwyższym poziomie, sprawdzonym w wielu krajach na całym świecie - mówi Nipun Gupta kierujący polskim oddziałem BT, szef operacji w Europie Wschodniej.

Źródło: BT

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Wi-Fi, sieci, operatorzy

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie