Przejdź do treści

Ambitne plany operatora z Jasła

Data: 2014-04-17 08:33:00
Ambitne plany operatora z Jasła

Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Telgam z Jasła  podpisało umowę o współpracy z Petrosoft.pl integratorem systemów informatycznych. Firmy łączą siły, by zdynamizować projekty teleinformatyczne na Podkapraciu.

Spółki ustanowiły plan wzajemnego  wsparcia min. przy pozyskiwaniu zleceń i wdrażaniu badań nad  nowymi usługami teleinformatycznymi. To jednak tylko wstęp do szerszej współpracy.

Podpisana umowa o kooperacji  partnerskiej ma znacznie szerszy zakres. Spółki w ramach wspólnego konsorcjum planują startować w przetargach organizowanych przez instytucje publiczne oraz sektor biznesowy. Kolejnym ważnym elementem podpisanej umowy jest organizacja Jasielskiego Klastra Technologii Cyfrowych, który ma skupiać branżę, uczelnie i lokalne władze  z terenu działalności spółek. Bo jak tłumaczą firmy, w programie Polska Wschodnia na lata 2014-2020 dla nowych pomysłów, platform startowych internacjonalizacji MŚP, ponadregionalnych powiązań kooperacyjnych (klastry)w zakresie B+R przeznaczonych zostało blisko 0,5 mld euro.  Dlatego już dziś firmy podjęły inicjatywę do działań integracyjnych na rzecz tworzenia skupiska gospodarczego i naukowego na terenie Jasła.

- W dzisiejszych czasach postępujące wzajemne powiązanie i przenikanie się sieci telekomunikacyjnych  i informatycznych jest nieuchronne. Podstawowym punktem wyjścia dla tych procesów jest technologia cyfrowa, wdrażana przez wyżej wymienione sektory, a konsekwencją stopniowe zacieranie się różnic między nimi – mówią kierujący spółkami Artur Ząbek i Aleksander Stojek.

Telgam w swym planie inwestycyjnym do 2016 r. ma wybudowanie około 260 km sieci światłowodowych w modelu FTTH na terenie zachodniego Podkarpacia. Firma na bazie własnych sieci świadczy usługi dzierżawy łączy, dostępu do internetu, telewizji cyfrowej i telefonii. Operator  buduje sieci światłowodowe w ramach programów Innowacyjna Gospodarka współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, łącząc ultraszybkim internetem miejscowości, instytucje, firmy i klientów indywidualnych  na terenie zachodniego Podkarpacia.

Źródło: Telagm, Petrosoft.pl

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

klastry, teleinformatyka, operatorzy, podkarpackie, Podkarpacie

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie