Przejdź do treści

36 mln euro na sieci ostatniej mili z wielkopolskiego RPO

Data: 2011-10-06 00:00:00

Urząd Marszałkowski województwa wielkopolskiego planuje w przyszłym roku ogłoszenie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  konkursu na budowę sieci ostatniej mili w Wielkopolsce. Na ten cel przeznaczone będzie 36 mln euro – poinformował Leszek Wojtasiak, wicemarszałek woj. wielkopolskiego podczas I Wielkopolskiego Forum Szerokopasmowego .

Urząd Marszałkowski województwa wielkopolskiego planuje w przyszłym roku ogłosić w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  konkurs na budowę sieci ostatniej mili w Wielkopolsce. Na ten cel przeznaczone będzie 36 mln euro – poinformował Leszek Wojtasiak, wicemarszałek woj. wielkopolskiego podczas I Wielkopolskiego Forum Szerokopasmowego.

– Chcemy by sieci te powstawały  równolegle z budową Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej i były opartę o tę sieć regionalną – podkreślił Leszek Wojtasiak.

Wyjaśnił, że o dofinansowanie budowy sieci ostatniej mili w ramach tego programu będą mogli się starać średni i mali operatorzy, ale nie wykluczony jest też  udział firm takich jak Netia czy TP. – Jednak zasady programu są takie, że duże firmy będą mogły otrzymać znacznie niższe, kilkuprocentowe  dofinansowanie do projektu – wyjaśnił Wojtasiak.
 

Źródło: Własne
 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Wielkopolska, sieci, RPO, dofinansowanie, ostatnia mila, WSS

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie