Przejdź do treści

3,4 mld osób na świecie korzysta z Internetu

Data: 2016-03-18 13:45:00
Jozef Polc  Photogenica

Z najnowszego badania przeprowadzonego w styczniu 2016 roku przez agencję We Are Social wynika, że z Internetu na całym świecie korzysta 3,419 miliarda osób, a 2,307 miliarda posiada przynajmniej jedno konto w serwisie społecznościowym. Jeżeli zaś chodzi o nasz kraj, to już 26 milionów Polaków (67 proc. całkowitej populacji) eksploatuje zasoby globalnej sieci, z czego 14 milionów ma aktywne konto w serwisie Facebook. 

W porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku, globalnie odnotowano wzrost użytkowników Internetu o 332 miliony, przy czym powstało 219 milionów nowych aktywnych kont na portalach społecznościowych. Co ciekawe, dynamiczny rozwój mobilnego Internetu, zwiększenie zasięgu oraz spadek cen przyczyniły się do wzrostu o aż 21 punktów proc. (z 18 proc. w styczniu 2015 do 39 proc. w styczniu 2016) liczby odsłon stron internetowych z poziomu smartfonu.

- Rynek mobilnych technologii to jeden z najszybciej rozwijających się rynków na całym świecie. Według najnowszych prognoz IDC, w tym roku na sklepowe półki trafi 1,519 miliarda nowych smartfonów, czyli o 5,7 proc. więcej niż miało to miejsce w ubiegłym roku. Z kolei, w 2020 liczba ta prawdopodobnie wzrośnie do 1,92 miliarda. Polacy w tym roku w dalszym ciągu będą stawiali największy nacisk na cenę telefonu, zadowalającą jakość zdjęć, przekątną ekranu oraz czas pracy baterii na jednym ładowaniu  – podkreśla Szymon Winciorek, Business Development Manager w Asus Polska.

74 proc.spośród 26 milionów użytkowników Internetu w Polsce łączy się z globalną siecią przynajmniej raz dziennie, 20 proc. raz w tygodniu, 5 proc.raz na miesiąc, a jedynie 1% robi to rzadziej niż raz w miesiącu. 48 proc. ruchu pochodzi od osób korzystających z Internetu na laptopie oraz komputerze stacjonarnym (spadek o 10 proc. w porównaniu ze styczniem 2015), a 51 proc. ruchu generują smartfony (wzrost o 14 proc.). 

Jak pokazuje badanie firmy We Are Social, z Facebooka korzysta aktywnie 1,55 miliarda osób na całym świecie, dając tym samym serwisowi Marka Zuckerberga bezapelacyjną pozycję lidera. Czatu zintegrowanego ze wspomnianym serwisem społecznościowym używa na bieżąco 800 milionów użytkowników, którzy traktują FB Messenger jako jedno z podstawowych narzędzi do komunikacji. Jeżeli zaś chodzi o nasz rodzimy rynek, to aktywne konto na Facebooku posiada już 36 proc. całkowitej populacji Polski (14 milionów). Na drugim miejscu plasuje się FB Messenger z liczbą 7,315 mln (19 proc.) użytkowników. Na kolejnych miejscach znalazły się kolejno: Google+ 14 proc., Skype 10 proc., Twitter 7 proc., Instagram 6 proc., Whatsapp 6 proc., NK.pl 6 proc., Linkedin 5 proc. oraz Gadu-Gadu 5 proc..  

Źródło: Asus

Zdjęcie: Photogenica

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

internet, internauci, We Are Social, badanie, serwisy społecznościowe, Facebook

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie