Przejdź do treści

Województwa ruszają z konkursami na lokalne sieci

Data: 2010-03-17 00:00:00

Do końca marca we wszystkich województwach rozpoczną się konkursy na unijne dotacje dla firm, które chcą w małych miejscowościach dostarczać internet. Do wzięcia będzie około 100 mln zł - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Gazeta podkreśla, że po raz pierwszy od przyznania Polsce unijnych funduszy na lata 2007–2013 konkursy na dotacje na budowę sieci internetowych będą zorganizowane we wszystkich województwach. W ubiegłym roku granty dla firm, chcących inwestować w internet w miejscowościach, które duzi operatorzy telekomunikacyjni ze względów biznesowych omijają, były dostępne tylko w niektórych regionach.

Jak oblicza MSWiA w 2010 roku do podziału między zainteresowane firmy będzie ok. 100 mln zł. Ponieważ dotacje na budowę sieci nie są wysokie (wynoszą kilkaset tys. zł), to środki starczą na sfinansowanie ok. 150 projektów.

Wsparcie jest dzielone w ramach działania 8.4 w programie Innowacyjna Gospodarka. Mimo że UE przyznała Polsce aż 200 mln euro, to do tej pory udało się wykorzystać mniej niż 1 proc. pieniędzy. Przeszkodą był nie tylko brak dotacji w większości województw, ale także problemy z mapami dostępu do sieci. Wsparcie może zostać przyznane tylko na inwestycje na obszarach, na których obecnie nie ma możliwości skorzystania z szerokopasmowego internetu.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

fundusze, sieci, finansowanie

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie