Przejdź do treści

Wielkopolska sieć z poślizgiem

Data: 2011-07-27 00:00:00

Spółce Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa S.A nie udało się, jak pierwotnie planowano, ogłosić w marcu i lipcu przetargów związanych z budową sieci telekomunikacyjnej. Jednak Ostateczny termin inwestycji nie jest zagrożony - zapewnia poznańską Gazetę Wyborczą Wojciech Cerba, prezes spółki WSS

 

Spółce Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa S.A nie udało się, jak pierwotnie planowano, ogłosić w marcu i lipcu przetargów związanych z budową sieci telekomunikacyjnej. Jednak Ostateczny termin inwestycji nie jest zagrożony - zapewnia poznańską Gazetę Wyborczą Wojciech Cerba, prezes spółki WSS.

By rozpocząć budowę, potrzebna jest notyfikacja Komisji Europejskiej. 85 proc. (ponad 312 mln zł) środków na inwestycję pochodzi bowiem z dofinansowania Unii Europejskiej.

Pierwotnie zakładano, że w maju wyłoniony zostanie inżynier kontraktu, a od lipca trwać będzie procedura przetargowa związana z dokumentacją. - Niestety z naszej umowy z zarządem województwa wynika, że nie możemy ogłosić przetargu do czasu notyfikacji - mówi gazecie  Cerba.

Jak długo proces notyfikacji może potrwać? - Praktyka pokazuje, że nawet 18 miesięcy. Liczymy jednak, że wzorem części projektów realizowanych na Litwie uda nam się go zdecydowanie przyspieszyć - mówi Cerba. Prezes WSS zakłada, że wszystkie formalności uda się dopiąć do końca tego roku. Jeżeli termin zostanie dotrzymany, cała inwestycja powinna zakończyć się zgodnie z pierwotnym planem, czyli do końca kwietnia 2014 roku.

- Cały projekt musimy rozliczyć do połowy 2015 roku, więc nie powinno być problemu - mówi Cerba. 

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań

 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Wielkopolska, sieci regionalne, inwestycje, dofinansowanie, UE

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie